önce M. AKÇA tarafından yazılmıştır.
Home / Haber / CRISP-DM Semineri Gerçekleşti

CRISP-DM Semineri Gerçekleşti

Gerçekleşen Seminerden Notlar:

CRISP-DM Semineri 21.04.2014 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Konferans salonunda gerçekleşti.
Semineri üniversite hocalarından Yrd.Doc.Dr. Ali Osman Pektaş gerçekleştirdi.
Seminerde Veri madenciliği projelerinde kullanılan CRISP döngüsünden bahsedildi.
CRISP döngüsünün, veri madenciliği projelerinde bir proje yönetim standardı olduğunu belirten Pektaş, bu standardın adımlarını bir bir açıkladı.
Bu adımları açıklarken, danışmanlık yaptığı projelerde karşılaştığı sorunlardan ve bu sorunlara getirdikleri çözümlerden de bahsetti.
Ali Osman hoca Seminerin sonunda Data Mining ve Data Science konusunda kariyer planlayan katılımcılara tavsiyelerde bulundu.

About Mustafa Akça

1982 yılında Şişli İstanbul’da dünyaya geldi. Liseyi Beşiktaş Lisesi’nde bitirdi. 2003 yılında Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. YTÜ Matematik Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptı. Bu sırada Veri Tabanı Sistemleri üzerinde çalıştı. Üniversite’den mezun olduktan sonra Üretim ve Kaynak Planlamasından sorumlu Mühendis olarak çalıştı. Daha sonra “İş Geliştirme Müdürü” olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Birleşik Yazılımda ERP danışmanlığı yaptı ve İGDAŞ bünyesinde uzman olarak çalışmaya başladı. Yayınlanmış iki kitabı bulunan Akça, Veri Bilimleri Derneği ve Gelişim Platformu Derneği üyesidir.