önce M. AKÇA tarafından yazılmıştır.
Home / Blog / Veri Bilimleri Derneği’ni Kurduk

Veri Bilimleri Derneği’ni Kurduk

Mustafa Akça

Data Scientist/Veri Bilimci

İş dünyası ve akademik dünyanın birbirinden kopuk olduğunu her ortamda dile getiriyoruz. Uzmanı olduğumuz alanda da bu sorunu yaşayanlar olarak  özellikle sivil toplum çalışmalarımızda bu konuyu sık sık ele alıp, farklı zamanlarda sektörün ileri gelenleri ile bu konuda yaptığımız görüşmelerde sivil toplum örgütlerinin bu işe el atması gerektiği sonucuna vardık.

Ve böylelikle;  Veri Bilimleri Derneği 15.05.2013 tarihinde, veri bilimciliği faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile fiilen kurulmuş oldu. Dernek, Bu amaca yönelik hizmetlerin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi için kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim ve musically araştırma çalışmaları düzenlemeyi hedeflemektedir.

25.10.2013 tarihinde resmen kurulan Veri Bilimleri Derneği’nin üyeleri arasında akademik dünyadan ve profosyonel iş dünyasından önemli isimler yer almaktadır.

About Mustafa Akça

1982 yılında Şişli İstanbul’da dünyaya geldi. Liseyi Beşiktaş Lisesi’nde bitirdi. 2003 yılında Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. YTÜ Matematik Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptı. Bu sırada Veri Tabanı Sistemleri üzerinde çalıştı. Üniversite’den mezun olduktan sonra Üretim ve Kaynak Planlamasından sorumlu Mühendis olarak çalıştı. Daha sonra “İş Geliştirme Müdürü” olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Birleşik Yazılımda ERP danışmanlığı yaptı ve İGDAŞ bünyesinde uzman olarak çalışmaya başladı. Yayınlanmış iki kitabı bulunan Akça, Veri Bilimleri Derneği ve Gelişim Platformu Derneği üyesidir.

Comments are closed.